Čakry

Znalost čakrového systému je jedna z metod jak pracovat na svém zdraví, psychické pohodě a duchovním růstu.  Tato metoda je prastará, používaná u hinduistických národů mnoho staletí i tisíciletí.

Co to jsou čakry? Jsou to energetická centra spojené s hlavním energetickým kanálem, který máme v páteři. Počet základních čaker je sedm, každá má jinou barvu, kterou mohou vidět citlivější lidé. Barvy jsou stejné jako barevném spektrum v duze. Červená, oranžová, žlutá, zelená, světle modrá, tmavě modrá, fialová.

Čakry zobrazují stav našeho komplexního zdraví, poukazují na různé nerovnováhy v našem organismu, obvykle spojené se strachem, vinou, hněvem a zklamáním. Tato nerovnováha se pak zobrazuje na úrovni našeho fyzického zdraví – můžeme být nemocní, často unavení, bez energie nebo nemáme chuť do života.

Čakry se dají harmonizovat mnoha způsoby – cvičením, jógou, meditací, prací s energií, aplikováním stejně barevných polodrahokamů a nošením stejně barevného oblečení.  Další metoda je práce s vědomou myslí – nalézt daná témata, uvědomit si a pojmenovat stav, vhodně ho zpracovat a nechat své tělo, svou energii a své čakry přizpůsobit se novému zdravějšímu stavu. Vyřešit a pustit ze života to, co nás omezuje a spoutává, najít ten správný pohled, který nám bude vyhovovat. Každý jsme jiný, každý vnímáme jinak a každý máme svou cestu a své způsoby.

Jaká témata to vlastně jsou? Např. sebeúcta, sebehodnota, tvořivost, láska, umění se rozhodovat, vnímat svoji sílu, svou vůli, svou moudrost. Vnímám, že je pro nás velmi důležité umění vyznat se v sobě a umění se sebou pracovat.

Tato cesta není nejjednodušší, každý se nejspíš opět potká se svými „kostlivci ve skříni“, o kterých jsme si možná bláhově mysleli, že někam zmizeli. Bohužel – pokud je nevytáhneme, oni sami neodejdou. Dokážete si svůj život představit bez nich? Možná je tato cesta ideální i pro Vás.

Tato cesta je krásná, plná objevů a uvědomění. Cesta, která nám umožňuje vnímat sebe sama jako plnohodnotnou a jedinečnou bytost. Cesta, která může být pro nás jedním z důležitých milníků našeho žití. 

Pokud Vám nevyhovuje skupinové setkávání, velmi ráda Vás cestou čakrového systému provedu osobně.

seminar_o_cakrach_HP_01-e1409739800333-150x84