Detoxikace

Proč dělat detoxikaci?

Detoxikací provádíme vnitřní „úklid“ našich těl. Zbavíme se škodlivých látek, toxinů, starých a odumřelých buněk, které už nejsou potřebné. Naše těla jsou po detoxikaci omlazená, zregenerovaná. Občas uklidit a zregenerovat potřebujeme všichni.

Kdy je vhodné začít s detoxikací?

Kdykoliv, když se cítíme dlouhodobě unavení a máme-li jakékoliv potíže lehčího rázu. Ideální dobou na detoxikaci je jaro. A pokud máme konkrétní potíže, tak v podstatě kdykoliv v průběhu roku.

Kdy rozhodně nedělat detoxikaci?

Při těhotenství, kojení a při závažných zdravotních potížích.

Délka detoxikace pomocí bylin

1 – 3 měsíce, přičemž platí režim – 3 týdny čaj pijeme, týden děláme pauzu. Informace k užívání bylin naleznete v tomto článku Jak připravit bylinný čaj.

Byliny s detoxikačními účinky

Kopřiva (nať), pampeliška (nať), čekanka (kořen, nať), jablečník (nať), rozrazil (nať), pýr (oddenek), řepík (nať), bříza (list), sporýš (nať), sedmikráska (květ), černý bez (květ).

Byliny můžeme pít jednodruhově, nebo si z nich vytvořit směs.

Strava při detoxikaci

Při detoxikaci je nutné upravit celkovou stravu, přidat vhodné množství zeleniny, ovoce, luštěniny, semínka, ořechy, či kvalitní rostlinné oleje. Měli bychom omezit alkohol, kávu, cukr a výrobky z bílé mouky.

Zajímá Vás bylinná směs na míru zaměřená i na detoxikaci? Nebo již připravená  bylinná směs detoxikační?

Chcete umět vytvářet své bylinné směsi, nebo se v tomto oboru více vzdělat? Absolvujte kurz intuitivního bylinářství.

 

Upozornění – bylinná směs nenahrazuje léky ani jinou zdravotní péči! Klient si je vědom, že bylinný čaj, který si připraví na základě doporučení je jeho svobodné a nezávislé rozhodnutí. Jitka Volná není zodpovědná za jakékoliv poškození, ublížení a ztrátu, které by mohly vzniknout spoléháním nebo využitím informací o bylinách.

Tento záznam byl publikován v Byliny . Uložit odkaz do záložek.